חיפוש
מיון לפי
סגור
RSS

בלוג

איך להתקין מטהר מים?

כיום, ניתן למצוא מגוון גדול של מסנני ומטהרי מים. חלק מהם מיועד להתקנה בתוך הבית (מתחת לכיור) וחלק מהם מיועד להתקנה מחוץ לבית. איך נוכל לדעת שבחרנו את המערכת המתאימה? ואיך  מתקינים את המטהרים והמסננים השונים? המשיכו בקריאה ותוכלו לקבל את כל הפרטים.

 

לבחור את מערכת הסינון והטיהור הנכונה

את המערכת המתאימה, נבחר בהתאם לצרכים שלנו וכמו כן בהתאם למקום המגורים. לשם כך, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע כמו מתקין מערכות סינון וטיהור מים או אינסטלטור. כך נוכל לקבל המלצה על מערכת מתאימה. מעבר לכך, חשוב מאוד גם שההתקנה של המערכת, תבוצע על ידי איש מקצוע שיש לו ניסיון וכזה שיוכל לוודא שכל הרכיבים השונים של המערכת מותקנים כל אחד במקום המתאים לו. 

 

סינון וטיהור מים - האם יש הבדל?

בהחלט. אלו שני מושגים שונים. סינון מבוצע על חלקיקים שונים כמו חלודה חול ואילו טיהור מתייחס להגנה מפני חיידקים וגם מתייחס לכל הקשור לטיהור של המים מריחות רעים ומטעמי לוואי. 

 

איזה מסננים יש בשוק?

-מסננים מכניים לסינון חלקיקים ומשקעים שונים - אלו מסננים שבדרך כלל יותקנו מחוץ לבית. מבחינת תחזוקה, יש לנקות אותם כל כמה חודשים. העלות לא גבוהה.

-מסנני פחם - אלו מסננים שסופחים כלור, חומרים כימיים וחומרים נוספים. כל החומרים הללו יוצרים טעמי לוואי במים. על כן, שימוש במסנני פחם יפתור את הבעיה בהצלחה. 

את הפילטר יש להחליף פעם ב-6 חודשים או פעם בשנה. יש שני סוגים מוכרים של מסנני פחם בהם: מסנן פחם בלוק ומסנן פחם גרגירי. אגב, מלבד מערכות סינון שמבוססות על מסנני פחם והינן מכניות, יש גם מערכות אוסמוזה הפוכה המשולבות בפילטרים שונים. 

-מסנני UV - לא בדיוק מדובר על מסנן, אלא יותר על צינור שעובר תחת מנורת ה-UV. הקרינה שנפלטת ממנורת ה-UV עשויה לקטול חיידקים ועל כן לטהר את המים. מנורת UV יש להחליף פעם בחצי שנה. מערכות כאלה הכוללת שימוש במסנני UV, מותקנות בדרך כלל בתוך הבית ומתחת לכיור. 

 

כיצד מתקינים מערכת סינון חיצונית?

יש לאתר את הצינור החיצוני, הנמצא אחרי השיבר (ברז המים העירוני) ולנתק אותו. לאחר מכן, יש להתקין ברז נוסף. בחלל שיש בין שני הברזים, יש להתקין את המסנן. יש לשים לב שגוף המסנן יפנה כלפי מטה. המסנן צריך להיות מותקן בכיוון זרימת המים. במידת הצורך, יש גם להתקין מקטין לחץ. 

 

התקנת מערכת מתחת לכיור

אלו הם שלבי ההתקנה:

1. יש לסגור את ברז המים שיש בדירה ולהתקין מפצל ליציאת המים

2. יש להרכיב את הפילטרים של מערכת הסינון

3. יש לתלות או להתקין את גוף המערכת מתחת לכיור או לשיש ולחבר אותה למקור המים 

4. יש להתקין את ברז המים של המערכת על השיש ולאחר מכן יש לחבר אותו ואז להזרים מים מהברז למשך 5 דקות לפחות. 


רצוי שההתקנה תעשה על ידי איש מקצוע מתאים. בהצלחה!

איך לבחור מכשירי מדידה מדויקים ומהם המותגים המובילים בעולם?

מפעלי תעשייה רבים זקוקים בחיי היום יום למכשירי מדידה שונים כדי למדוד מוצרים במהלך התכנון, הייצור ולאורכו של כל הפרויקט.

מכשירי מדידה מדויקים

קיימת חשיבות אקוטית לבצע את כל המדידות באמצעות מכשור בטיב מעולה שהוא מכויל, מסונכרן ומבצע מדידות הן במידות מטריות והן באינטשים, באופן המדויק ביותר האפשרי.

לקוחות שהשתמשו באופציות של מכשירי מדידה שאינם באיכות מעולה, נתקלו לאחר מכן בהשלכות של המדידה הלא מדויקת, דבר שגרם לא אחת לצורך בביצוע שינויים או ייצור מחודש. לכן, כל מי שצריך ביום יום שלו מכשירי מדידה אינו מתפשר ומשתמש רק במכשור איכותי של היצרנים המובילים. 

המותגים המובילים בעולם בתחום מכשירי מדידה

המותגים יוצאי הדופן שיש מהם שביעות רצון מקצועית היא החברה היפנית הייחודית MITUTOYO שהמוצרים שלה נמכרים בכל העולם, חברת ULTRA אשר מתמקצעת בעיקר במוצרים כמו קליברים בהיצע נרחב מאד של דגמים ואופציות חדשניות וחברת STARRETT שמוצריה נמכרים במדינות רבות וגם בישראל. 

רכישת כלי עבודה

אנשי המקצוע השונים זקוקים במהלך התפעול השוטף שלהם לכלי עבודה רבים. לכל מקצוע יש את כלי העבודה המיוחדים אשר משרתים את המומחים בתחום זה. רבים מהם שרכשו בעבר כלי עבודה שלא היו מרוצים מהם, מבצעים כעת רכישות רק אצל יבואן איכותי אשר בוחן את טיב המוצרים של היצרנים השונים מעבר לים ומייבא ארצה, רק את אלו שמייצרים כלי עבודה מעולים שישרתו לאורך זמן את אנשי המקצוע המיומנים.

הבחירה הקפדנית מתבצעת בעת בחירת כלי עבודה ידניים וחשמלים אשר מותאמים לעובדים המיומנים ברבדים השונים, כמו מברגים, פטישים, כלי מדידה ועוד. 

היבואן מקפיד על יבוא של מוצרים בעלי תו תקן במדינת היעד ובישראל וזאת כדי להגן על הלקוחות כשהם מבצעים את העבודות השונות בבתים ובאתרי הבנייה, תוך בחינה של נושא הבטיחות על פי שיטות העבודה המומלצות. 

סוגים של כלי עבודה לשימוש שוטף

לנוחות מרבית של אנשי המקצוע, רבים מהם רוכשים ארגז כלי עבודה ומניחים בתוכו את הכלים הייעודיים שלהם כך שיהיה לרשותם בכל עת. המבחר הגדול של כלי העבודה כולל דגמים אשר מתאימים לתעשיית האלקטרוניקה וההייטק, כלי עבודה ארגונומיים, כלים מוגני פיצוץ – בריליום, כלי עבודה חזקים מנירוסטה וגם סטים הכוללים פריטים כמו מברגים בכמה וכמה גדלים, ציוד לשימוש במקדחות בכמה גדלים, כך שאפשר להשתמש בקוטר הרלוונטי לכל סוג של עבודה נדרשת.

 

0
המדריך למסמר: כך תוציאו מסמר מהקיר בצורה הנכונה

קירות יפים בבית הם המתכון לבית אסתטי ואנו כאן כדי לעזור לכם להפוך את הקירות ליפים יותר, ובלי מסמרים. המדריך למסמר יעזור לכם לפתור את הכל, בעזרת פטיש או פלייר פטנט ובלי טיפה של מאמץ. 

 

מה קורה אם שולפים מסמרים בצורה לא נכונה

אם מנסים לשלוף מסמרים עם כוח טהור, פשוט בעזרת משיכות חזקות של פליירים, אתם עלולים לסיים עם אצבע פצועה או תקלה אחרת. כולנו יודעים שבבית יפה ומסודר, קשה למצוא משהו מעצבן יותר מאשר צבע שמתקלף מהקיר. בעצם, יש משהו אחד לא פחות מעצבן: לנסות לשלוף מסמר באלימות כדי לגלות שהוא התעקם, שפיסה מהקיר מתפוררת. וחוץ מזה, אחרי הכל גם נשארנו עם בור לא אסתטי, שמכער את הקיר. כעת נסביר באילו שיטות תוכלו לפתור את הבעיה, בלי נזק לקיר, בלי נזק לאצבע ואפילו – איך מצליחים ללא שום בעיה לתקן את השקע שהשאיר אחריו המסמר שנשלף. 

הוצאה של מסמר בשיטת הפלייר והשפיץ

אם בארגז הכלים בביתכם שוכנים להם אחר כבוד צבת או פלייר שפיץ או אפילו סתם פלייר רגיל, תוכלו להיעזר בהם לביצוע הפעולה האלגנטית הבאה. אמנם, אפשר לנסות למשוך את המסמר בכוח, כשהוא אחוז בקצהו בצבת, אבל לא תמיד הוא יישלף בקלות. לכן, הפתרון הפשוט יותר, שגם לא מצריך הרבה מאמץ הוא להשתמש בפלאייר בתוספת נקודת משען. אנו מתבססים על כלל המנוף. את הקצה של המסמר אוחזים בצבת או בפלייר. מתחת למסמר מצמידים לקיר מברג פשוט ורגיל, כפי שיש לכולם. הקפידו שהחלק העבה יותר, כלומר הידית ממוקמת בצורה כזאת שמתקבלת נקודת משען טובה. כעת, פשוט לוחצים על הידיות של הפלייר כלפי מטה. אפילו מסמרים עקשניים, שתקועים חזק ביותר, נכנעים בקלות ונשלפים. 

הוצאה של מסמר בשיטת הפטיש ההפוך

פעם, מזמן, דפקנו את המסמר אל הקיר באמצעות פטיש. אחר כך תלינו תמונה או כל דבר אחר שקישט את הבית. וכעת, כאשר אין עוד צורך במסמר או שרוצים לצבוע את הקיר ללא כל קושי, נשתמש בשיטה ההפוכה. כלומר, נשתמש בפטיש לצורך השליפה, מן הצד השני. לצורך העניין נרצה להצטייד בפטיש שבקצהו מעין שתי אצבעות עם רווח ביניהן. מחזיקים את הכלי כך שהידית ממוקמת בזווית אל הקיר (באלכסון כלפי מעלה). הטריק הוא כזה: להישען על ידית הפטיש כך שהמשקל שלנו, בתוספת מעט עזרה מכוח המשיכה, פשוט שולפים גם את המסמרים הארוכים או הסרבנים ביותר. 

וכעת, נטפל בחור שבקיר 

בשעה טובה ומוצלחת, המסמר נשלף והפטיש, הפלייר וכל יתר הכלים יכולים לחזור למנוחתם על מדף או בארגז הכלים. אבל רגע אחד, מה עושים עם החור שנשאר לו בקיר? הפתרון יותר פשוט מכפי שנדמה. 

זה הזמן להצטייד בחומר מילוי שרכשנו מבעוד מועד. בדרך כלל, יש להכין תערובת אחידה המורכבת משילוב של חומר עם מים, עד לדרגת הצמיגיות והסמיכות הרצויה. לפני היישום של החומר והחלקתו על ידי שפכטל, נשפשף מעט את החור שבקיר. כך נסלק שאריות של אבק, טיח רופף וכדומה. נשים מחומר המילוי על השפכטל וניישם אותו על הקיר. אם עדיין ישנו שקע, נחכה מעט לייבוש ונמרח שכבה נוספת. אחר כך נחליק באמצעות השפכטל. לאחר הייבוש, נעבור על האזור עם נייר זכוכית. כך יוצרים משטח אחיד, יפה ובעל מרקם שווה. 

מעתה, גם אתם יודעים היטב כיצד לסלק ולהוציא מסמרים מיותרים. איך לבצע את המלאכה במינימום מאמץ ואפילו לתקן את השקעים המיותרים שנותרו.

 

0
איך באמת צריכים להבריג ללא טעויות

להבריג ביד קצת קשה ומעייף? בדיוק משום כך המציאו את המברגה החשמלית. כיום, הדגם המועדף יהיה בדרך כלל נטען, כך שאין צורך לדאוג לשקע חשמלי סמוך. למרות שזהו כלי לא מאוד מסובך, הוא בכל זאת לא אינטואיטיבי כמו סט של מברגים ידניים. הטיפים הבאים יעזרו לכם להבין איך באמת צריכים להבריג, בלי פספוסים, בלי תקלות ולא פחות חשוב, מבלי לשחוק את ראשי הברגים או לפגוע במשטח שעליו אנו עובדים (עץ, בלוק או כל חומר אחר). 

מתי צריכים מברגה ומתי מקדחה 

אם תגשו לחנות לכלי עבודה ותבקשו לקנות סט מברגים, ייתכן מאוד שישאלו אתכם האם אתם צריכים סט למקדחה או סט למברגה. לפני שתקחו את העניינים לידיים, נבהיר מהו ההבדל בין שני הכלים הללו ומתי אפשר להשתמש במקדחה במקום המברגה. למעשה, כל מברגה חשמלית או נטענת מסוגלת לבצע פעולה אחת – טיפול בהברגות. כיוון אחד מכניס את הבורג פנימה וכיוון שני מוציא את הבורג החוצה. לעומת זאת, למקדחה יש כמה מצבי עבודה שונים. מצב עבודה אחד, כלומר קידוח, מסוגל לבצע חור בקיר או בחומר אחר (קרמיקה, עץ, אפילו זכוכית או בטון). מצב שונה של עבודה מבצע בדיוק את אותה עבודה של מברגה. כלומר ישנו בורר שמאפשר לכם להפעיל את הכלי כראוי. וודאו שכיוון הסיבוב נכון ושלא קודחים בטעות, כאשר צריכים רק להכניס בורג. 

איך להחזיק מברגה נכון 

כדי להבריג ללא כל טעות, צריכים לאחוז נכון את הכלי. השיטה פשוטה, אך צריכים להתרגל אליה: מחזיקים את המברגה בצורה יציבה, במקביל לקרקע. שימו לב שהמקדח, כלומר הקצה שנוגע בבורג, נמצא בזווית של 90 מעלות ביחס לקיר או למשטח העבודה. מעבר לכך, אסור להפעיל כוח רב מדי על כלי העבודה. המנוע של המכשיר מספיק חזק ובשום אופן לא צריכים להרגיש שהגוף מתאמץ. נגיעה קלה בראש הבורג מספיקה בהחלט. 

כך מונעים מהבורג "לברוח"

חלק מהדגמים המשופרים של המברגות כוללים שכלול טוב. הקצה הוא בעצם מגנט, כך שהבורג מוחזק היטב, הוא לא זז ולא נופל מהמקום בזמן העבודה (חשוב במיוחד בזמן הכנסת בורג חדש). במידה והאופציה הזאת לא קיימת, אפשר להחזיק את הבורג במקומו באמצעות שימוש בסרט דביק או איזולירבנד. מלפפים את הסרט סביב קצה הבורג וסביב קצה המקדח שמסתובב. 

איך משתמשים בבורר מהירות או גיר

כדי שהבורג לא ייצא ממקומו או יוכנס בצורה עקומה, כדאי לעבוד בצורה מדורגת. כלומר בהתחלה להפעיל את הכלי בעוצמה נמוכה. רק לאחר שהבורג נתפס אפשר לעבור למהירות הפעלה גבוהה יותר. מלבד זאת, ניתן לכוון את עוצמת ההפעלה בצורה שתתאים לסוג הבורג ולסוג המשטח שעימו אנו באים במגע. אם הכלי מצויד בגיר, נפעיל אותו בהתאם לאורך הבורג. ברגים קטנים או קצרים, נשתמש בהילוך שמספק כוח נמוך לעומת זה הדרוש לברגים גדולים. את הגדולים נכניס למקום באמצעות כוח שבא על חשבון המהירות (מהירות נמוכה יותר). 

האם חייבים לעבור רק עם סוללה טעונה במלואה 

הדגמים הישנים של המברגות חייבו תחזוקה של הסוללה. מדי פעם היה צורך לפרוק את הסוללה ולאחר מכן להטעין אותה. מי שלא נהג כך, גילה כי ברגע האמת הסוללה מרוקנת ולא נטענת היטב. הסוללות החדשות יותר (ליתיום איון) לא מתרוקנות כמעט כשהן לא בשימוש. אפשר לעבוד איתן לאורך זמן וגם לאחר אחסון ממושך. 

ראינו, אם כן, באיזו צורה צריך לפעיל נכון את המברגה להשגת תוצאות מיטביות. פעלו כך, ותצליחו.

איך מתקינים סנטף?

אם גם לכם נמאס שהפרגולה מטפטפת או שבכלל אתם מתכננים לבנות פרגולה חדש ורוצים לשמור עליה, כנראה שהפתרון המתאים ביותר עבורכם הוא התקנה של סנטף. זהו אחד החומרים החזקים והיעילים ביותר לקירוי פרגולות.  

 

מה זה בכלל סנטף לפרגולה?

הפלסטיק שממנו מורכב הסנטף נקרא פוליקרבונט (שילוב של מספר חומרים פלסטיים יחד).
התקנתו תהיה מעל הפרגולה לצורך הגנה וצל. 

 

יתרונות הסנטף

עמידות בפני תנאי מזג אוויר – הסנטף עמיד בפני תנאי מזג אוויר קשים כמו, גשמים, קרינת שמש חזקה וכו'.

שקוף או אטום  - הסנטף יכול להגיע בשני מצבים: אטום כמעט לחלוטין או שקוף. מה ההבדל בין השניים? אם תבחרו את הסנטף השקוף, הרי שאור השמש לא ייחסם ויחדור לפרגולה, מה שכן אם אתם מעוניינים לעמעם את אור השמש או אפילו לחסום אותו לגמרי, אז תוכלו להזמין סנטף עם רמות שונות של שקיפות כאשר הרמה הגבוהה ביותר היא סנטף שהינו אטום כמעט לחלוטין.

גמישות - הסנטף מתאפיין כחומר גמיש. כך אפשר להתקין אותו בצורה קשתית, בשיפוע וכו'. 

סינון קרינת UV - הסנטף מסנן קרינת UV וכך אתם זוכים שלא להיחשף לקרינת השמש המסוכנת לנו.

 

סנטף BH לפרגולה

קודם לכן, הזכרנו את העובדה שהסנטף עמיד בפני תנאי מזג אוויר קשים המתבטאים בגשמים חזקים. הבעיה היא שכאשר אותם גשמים נופלים על הסנטף, הם יוצרים לא מעט רעש ועל מנת לפתור את הבעיה הומצא סנטף BH. הוא מגיע בעובי של 2.8 מ"מ. עשוי מאותם חומרים כמו הסנטף הרגיל וגם הוא יכול להגיע אטום או שקוף. מה שכן, בהשוואה לסנטף הרגיל, שטח הפנים הוא לא חלק אלא דמוי כוורת. בשל כך, הוא הופך ליותר עמיד וגם יכול לצמצם משמעותית את רעש הגשמים. 

 

התקנת הסנטף

בגדול, מדובר על עבודה פשוטה המחולקת לשני חלקים: מדידה וחיתוך, התקנה והברגה.
קחו בחשבון שלוחות הסנטף מגיעים ברוחב של 1.26 מטר. האורך שלהם ישתנה בהתאם לגודל של הפרגולה. לאחר שיש לנו את לוחות הסנטף, נמשיך את תהליך ההתקנה על ידי הברגה של לוחות הסנטף לקורות העץ של הפרגולה. ההברגה עצמה מבוצעת על ידי שימוש בברגי איסכורית (ברגים אטומים למים). חשוב מאוד שתהיה חפיפה בין לוחות הסנטף וזאת על מנת לשמור על בטיחות ויציבות. את הסנטף חשוב להתקין בשיפוע ומדוע? כי כך נוכל להיות בטוחים שלא יצטברו עליו מים גשמים ולחות, שכן השיפוע יגרום למים לזלוג מטה.

 

כמה מילים על התקנה עצמית של סנטף

קחו בחשבון שאם בחרתם להתקין את הסנטף בעצמכם, עליכם להצטייד בכלי העבודה המתאימים. מעבר לכך, התקנת סנטף היא עבודה בגובה לכל דבר ועל כן יש לעבוד עם סולמות חזקים וכמו כן עם רתמות בטיחות. יתרה מזאת, יש גם להקפיד על חיתוך נכון ומדויק של לוחות הסנטף, כך שהעבודה תהיה אסתטית וטובה. שיהיה בהצלחה!

מקצועות שאסור להתפשר על איכות הציוד כשעוסקים בהם

תפקידים מסוימים אפשר לבצע באמצעות ציוד באיכות בסיסית או לפחות לא ברמה הגבוהה ביותר. אולם ישנם מקצועות שבהם, התפשרות על איכות הציוד יכולה להביא לתוצאות מאוד לא רצויות. נתאר כמה תפקידים ומקצועות שבהם, איכות הציוד קריטית, הן להשגת תוצאה טובה תוך חיסכון בזמן יקר והן בשמירה על בטיחות המשתמש ואיש המקצוע. 

 

התקנת מערכות משוכללות ומתוחכמות באיכות גבוהה

מקצועות שבהם עוסקים בייצור או בהתקנת מערכות משוכללות, הולכים יחד עם ציוד איכותי. למשל התקנת מערכות סולאריות, תכנון מערכת מיזוג מתקדמות או כאשר הכנסת שיפורים לבית חכם, אלה מקצועות שבהם פועלים בסמיכות למערכות מתקדמות וטכנולוגיה גבוהה. במקצועות כאלה, בשום פנים ואופן אסור להתפשר על איכות הציוד. לדוגמא, ציוד פחות איכותי שמנסים להשתמש בו בהתקנה מערכת סולארית עלול להוביל להתקנה לקויה. מערכת כזאת אמורה לתפקד ביעילות לאורך שנים ועלותה גבוהה למדי. אמנם זו מערכת שחוסכת הון בהוצאות אנרגיה אבל אם היא לא מותקנת כמו שצריך, יעילותה יורדת. 

 

מקצועות הכרוכים בעבודות גובה 

מקצועות מסוימים מחייבים לא רק מיומנות מקצועית אלא גם הבנה באתגר הגובה. במילים אחרות, ישנם תפקידים שבהם התארגנות לעבודה בגובה חיונית לביצוע בטיחותי ונכון. בעבודות גובה מכל סוג שהוא, לא רק בהתקנת מערכות סולאריות אלא גם בקיצוץ ענפי עצים גבוהים, תיקון תאורת רחוב, הנחת רעפים או ניקוי מגדלים בשיטת הסנפלינג, איכות הציוד מהווה כלל בל יעבור. הסולמות השונים חייבים להיות מהטיב המעולה ביותר. כפפות העבודה צריכות להיות מהסוג שמעניק יציבה איתנה. רתמות הבטיחות על פי תקן. מנשאים לכלי עבודה מאיכות מעולה ישמרו על הכלים הנדרשים בהישג יד, בכל רגע ורגע. בכל עבודה שנעשית בגובה, תמיד עדיף ציוד מעולה שמאפשר לסיים את העבודה מהר יותר, בטוח יותר ובדייקנות מרובה ביותר. 

 

מקצועות עיבוד העץ בכלים חזקים 

עיבוד עץ בצורה מקצועית נעשה על ידי כלים חזקים שיכולים לנסר ולהקציע בצורה מהירה לוחות עץ וחלקים מעובדים למחצה. במקצועות כאלה, שבהם חיתוך העץ נעשה במהירות ובכמויות גדולות, די ברגע אחד של חוסר תשומת לב על מנת שתתרחש תאונה נוראית. חרשי עץ ונגרים שעובדים עם מסורים מאיכות פשוטה מוותרים בעצם על שדרוג חשוב שיש בכלים המקצועיים והטובים ביותר. כך למשל מנגנונים שיודעים מיד לעצור את פעולת המסור השולחני במקרה של תזוזה לא נכונה. כמו כן, במסורים מקצועיים לחיתוך עצים גדולים ישנם אמצעי מיגון נוספים שמבטיחים ביצוע מדויק וחף מתקלות. 

 

מקצועות שבהם נדרשות מדידות מדויקות 

במקצועות שבהם נדרשות מדידות מדויקות מקובל להשתמש כיום באמצעי לייזר משוכללים. ציוד איכותי מסוג זה מאפשר השגת מדידות בדיוק רב, ללא צורך בהתעסקות מיותרת בציוד מסורתי. רצפים, מהנדסים, נגרים, מעצבי פנים, עבורם מכשירי לייזר עושים את העבודה בצורה משוכללת שחוסכת זמן ומפיקה את התוצאות הטובות ביותר. כמו כן, ציוד הלייזר האיכותי מקדם מהר יותר עבודות בניה ושיפוצים, עם מינימום של כוח אדם ומקסימום של תוצאות. אדם אחד המצויד בניסיון ובמכשיר הנכון יכול לסיים את כל תהליכי המדידה המורכבים ללא מאמץ (כשבעבר נדרש לכך צוות שלם).  

 

מקצועות שדורשים מגע עם חשמל 

איכות הציוד חיונית גם במקצועות שבהם איש המקצוע נמצא במגע עם חשמל, עם רשת החשמל, ארונות חשמל ומערכות מתח גבוה. ציוד של חשמלאים מנוסים, למשל, כולל חלקים מבודדים ששומרים מהתחשמלות ומקצרים. ציוד מאיכות טובה יאפשר תיקון תקלות או התקנות, ללא סכנה ומבלי לוותר על שום פרט בביצוע העבודה.

איך בוחרים כלי עבודה לעבודות ריתוך?

עבודות ריתוך הן משהו שתמיד צריך אותו, למגוון אדיר ואינסופי של יישומים ותחומים בתעשייה, בבנייה, בייצור וכיוצא באלו. כמו כן טכנולוגיות ויכולות הריתוך כל הזמן משתפרות ומשתכללות והאנשים העובדים בתחומי הריתוך והמסגרות הולכים ומתמקצעים בצורה יותר מקיפה ואיכותית. בתוך כך, תחום הריתוך כולל הרבה יותר מ"רק" רתכת ואלקטרודות מתאימות, למסגר בכל תחום ובכל פרויקט יש צורך במגוון רחב של כלים וציוד, החל בציוד עבודה ישיר ועד ציוד בטיחות ופריטים המשפרים את יעילות ואיכות עבודת המסגרות. 

אז איך בוחרים כלי עבודה לעבודות ריתוך ומה הכלים הבסיסיים שאתם פשוט חייבים שיהיו לכם? נענה על כך מיד.

כלל האצבע שלכם לגבי בחירת כלים לעבודות ריתוך צריך להיות איכות, חוזק, עמידות ואמינות. כלים העומדים בתנאים האלו ישרתו אתכם שנים רבות ויספקו לכם את התנאים הבטוחים והטובים ביותר לעבודות ריתוך שונות.

 

לא על הרתכת לבדה...

כמובן שעבור עבודות ריתוך צריך רתכת מתאימה לסוג טכניקת הריתוך שאתם עובדים בה, אלקטרודות מתאימות ותוספות ישירות כמו בלוני גז מיונן (לריתוכי TIG למשל). כאן אנו לא מדברים על כלים חיוניים וברורים מאליהם אלו אלא על שלל הכלים והציוד ההיקפיים שאתם זקוקים להם, בין אם אתם רתכים חובבים ובין אם אתם עוסקים במסגרות כמקצוע. 

לצד רתכת, אלקטרודות ושאר הציוד הישיר המשמש לפעולת הריתוך עצמה, אתם חייבים כלים מתאימים. ללא כלים ואביזרים משלימים איכותיים ונכונים פשוט אי אפשר לבצע עבודות ריתוך ומסגרות. כך, כדי להבטיח ריתוך חזק, עמיד, איכותי ואסתטי אתם חייבים להצטייד בכלים המתאימים ובציוד הנדרש והבסיסי לביצוע המשימה. מעבר לכך יש המון כלים ו"בונוסים" שיכולים לשדרג את אופן ואיכות העבודה שלכם, אך את הבסיס אתם ללא ספק חייבים לצרכי בטיחות ולצורך היכולת לבצע את העבודה. 

 

כלים וציוד לבטיחות ואפשרות לעבוד בסביבת ריתוך

עבודות ריתוך ומסגרות כוללות הרבה מאוד אלמנטים בעלי פוטנציאל מסוכן במיוחד – לכוויות, פגיעה בעיניים, התחשמלות, התפרצות אש וכמובן פציעות חמורות ואפילו מוות. לכן קודם כל כאשר מדברים על השאלה איך בוחרים כלי עבודה לעבודות ריתוך יש להתייחס לציוד בטיחות, ציוד שגם מאפשר לכם לבצע את עבודת הריתוך פיזית ובלעדיו אי אפשר להתקדם כלל. 

הכוונה כאן היא לאלמנטים כמו מסיכת ריתוך ייעודית ומלאה, כפפות ריתוך איכותיות ומתאימות לסוג הריתוך שאתם מבצעים, משקפי מגן לשלבי העבודה שאינם כוללים ריתוך ישיר, אטמי אוזניים לפעולות רועשות (חיתוך בדיסק למשל), בגדי עבודה ארוכים ועמידים ונעלי בטיחות הכוללים כיפת ברזל בחלק הקדמי של כף הרגל. זה הבסיס הבטיחותי הכרחי. 

 

כלי עבודה נוספים לעבודות ריתוך

יחד עם ציוד בטיחות ואביזרים המאפשרים לכם לעבוד בסביבה של מתכות חמות מאוד ועם פעולת הריתוך האגרסיבית עצמה, יש עוד המון כלי עבודה הנדרשים למשימות ריתוך ומסגרות ספציפיות וגם למשימות כלליות ונפוצות מאוד. 

כלים אלו כוללים למשל פטיש רגיל ופטיש "שלאקות", מברשת פלדה איכותית, כלי עבודה ידניים חזקים ואיכותיים (למשל פליירים, "ג'בקה" ומלחציים למיניהם), מגנטים חזקים להחזקת רכיבים לפני ריתוך, אמצעי מדידה שונים, שבלונות ותבניות לביצוע ריתוכים מדויקים החוזרים על עצמם, כלי פצירה, כלי סימון מיוחד למיקום הריתוך, דיסק חיתוך (משחזת זווית חשמלית) וכיוצא באלו. בנוסף יש אינספור כלים ייעודיים למטרות מוגדרות במסגרות וריתוך, ספק איכותי, מקצועי ומנוסה יידע להתאים לכם בדיוק את הכלי והאביזר שאתם צריכים – השירות שאתם מקבלים בגוטמן ברזילי!

0
כמה נקודות על מסור יהלום

ישנם 2 סוגים של מסור יהלום: יש את המסור הסטנדרטי בו שמים דיסק ניסור. ישנו סוג נוסף של מסור יהלום, בו שמים שרשרת מפלדה המצופה באבקת יהלום. לפני שמתחילים לנסר את משטח הבטון, קודחים חורים קטנים משטח. נוהל זה חשוב מאוד במיוחד אם רוצים לנסר רק חלק מהקיר. ישנם נהלים וכללים נוספים שחשוב לשמור במהלך ניסור בטון באמצעות מסור יהלום.

בטיחות מעל הכל!

ישנם הנחיות בטיחות חשובות שיש לבדוק ולבצע  לפני השימוש במסור יהלום. על מנת למנוע פגיעות, חשוב מאוד לעבוד בצורה מדויקת. לעולם אין לנסר עם מסור יהלום אשר הלהב שלו לא תקין! חשוב לבדוק את תקינות דיסק המסור לפני התחלת העבודה.

בדקתם האם עוברים צינורות באזור אותו רוצים לנסר?

לא הייתם רוצים שהפועל ינסר את קיר הבטון, ופתאום לגלות שנוסרו חוטי חשמל, או צינורות מים. לכן, חשוב לבדוק קודם האם אין צנרת חיונית בקיר. כמובן, חשוב לבדוק שהקיר המיועד לניסור לא כולל את יסודות הבניין. אותם בדיקות יש לבצע כאשר רוצים לנסר תקרה או רצפה מבטון. לפני כל החלטה על ניסור בטון, מומלץ להביא מהנדס שייתן חוות דעת מקצועית.

האם כל פועל יכול לעבוד עם מסור יהלום?

כיוון שניסור בטון דורש הרבה מומחיות, לא כל פועל רשאי לנסר בטון באמצעות מסור יהלום. יש לעבור קורס הכשרה מיוחד על מנת שיהיה אפשר לנסר בטון. לכן, כאשר אתם מחפשים חברה מקצועית לניסור בטון- וודאו שהם מעסיקים פועלים מקצועיים ומוסמכים. ככל שעובי הבטון אותו יש לנסר הינו גדול יותר, כך על הפועלים להיות מקצועיים יותר.

האם לפועל העובד עם המסור יש ציוד הגנה?

הגיצים היוצאים ממסור היהלום בעת העבודה, יכולים להיות מסוכנים מאוד לגוף האדם. לכן, על הפועל העובד עם המסור- ללבוש את כל ציוד ההגנה הנדרש. עליו לחבוש כובע הגנה מיוחד. בנוסף- עליו לשים כפפות פלדה מיוחדות על ידיו. עליו ללבוש אפוד מגן מיוחד.

מי מפנה את שאריות הבטון שנוסר?

חברות לניסור בטון, משתדלות לפנות את שאריות הבטון לאחר הניסור. לפעמים- חתיכות הבטון המנוסרות יהיו קטנות. אולם לפעמים, חתיכות הבטון יהיו במשקל רב. חברה מקצועית העוסקת בניסור בטון, אינה זורקת את שאריות הבטון, אלא מוכרת לחברות בנייה ושיפוצים. חתיכות אלו יכולות לשמש לצרכים אחרים קבלני שיפוצים. חשוב מאוד לסכם עם החברה שפינוי הבטון מוטל עליה.

 חשוב לבחור אך ורק במקצוענים!

ניסור בטון אינו משחק ילדים! חשוב לבחור אך ורק בחברה שמעסיקה פועלים מנוסים ומוסמכים שעברו הכשרה כיצד לנסר בצורה בטוחה באמצעות מסור יהלום. למשל "יהלומי ניסור בטון". מומלץ לכם לבדוק מיהם הלקוחות של החברה. האם היא עובדת עם חברות בנייה גדולות וידועות? מהם הפרויקטים שביצעה החברה ברחבי הארץ?

0
עד כמה חשוב לתחזק את מבחר כלי העבודה שלנו

באמצעות הכלים המתאימים, ניתן לחולל פלאים. לשפץ, לתחזק, לתקן, להרכיב, לפרק. וממש כפי שחשוב לתחזק את הבית שלנו כמו שצריך, כך חשוב גם להחזיק כלי עבודה מתוחזקים, שמורים, נקיים ובמצב טוב. אבל עד כמה זה חשוב ומדוע? הסיבות לפניכם. 

תחזוקה נכונה מונעת פציעה 

אין בכלל ספק שאנשים המשתמשים בכלים חווים סיפוק עצום. כאשר מחזיקים ארגז עם כלי עבודה ואפשר לתקן את הברז הדולף או להתקין דיבל לצורך תלייה מתקן לנשיאת טלוויזיה, מרגישים סיפוק מעצם העשייה. מי שלא יתחזק את מבחר הכלים, עלול למצוא את עצמו חסר יכולת לתקן או להרכיב ציר פגום או לצבוע דלת ישנה. ואפילו מעבר לכך, אם מנסים לקחת פליירים ולבצע בעזרתם תיקון אבל הכלים חלודים או שבורים, אפשר חלילה להיפצע. זכרו שכל מיני כלי עבודה מכילים חלקים חדים או חלקים נעים. על מנת לבצע פעולה יש צורך להפעיל לחץ על הכלי ולהשתמש בכוח רב. ואם זהו כלי חשמלי, הרי שהמנוע מסובב חלקים חדים או רוטטים. תחזוקה מתאימה תאפשר להחזיק את כל המכשירים השונים במצב חדש ובר שימוש. נהגו נכון ולא תגיעו לחדר המיון או לקופת חולים, עם נזק שאפשר למנוע. 

מדוע לשמור כלים נקיים ומשומנים 

נניח שיש לכם בבית, במחסן או על גבי מדף, שלל מברגים או מקדחות. כעת, נזכור שאבק הולך ומצטבר וגם לחות איננה נעדרת לאורך השנה. מי שלא דואג לשמור את הכל מתוחזק ונקי יגלה כי הכלים מעלים שכבה של אבק ולפעמים לכלוך. מומלץ מדי פעם לעשות סדר, לנקות את האבק והלכלוכים. אם מדובר בכלים שמצריכים שימון, מרחו עליהם שימון דק בעזרת משמנת או ספרי שמן. את הכלים כדאי לעטוף בפיסות בד להגנה או, למקם אותם בתוך קופסא או ארגז קשיח. מכשירים שיהיו נקיים ומשומנים יהיו תמיד נוחים וזמינים לעבודה. לכלוך ועזובה מושכים חלודה. היכן שהניקיון שורר, אפשר לראות מיד אם יש בורג משוחרר, אם כלים מסוימים התעקמו אם שהם מצריכים שיפוץ. כך אפשר למנוע מצב שבו בדיוק כשצריכים להשתמש במברג, מברגה, מקדחה או כל דבר אחר, עומדים לפני שוקת שבורה. 

כך תצליחו לחסוך לא מעט כסף 

ישנה סיבה נוספת לכך שציוד שמיש, משוכלל ויקר כדאי לתחזק ולשמור כראוי. זה נכון גם כאשר אתם מחזיקים מסורים, דיסק חיתוך, מולטי טול או כלים וציוד לעבודה בגובה. כאשר יש לכם את כל אלה במצב הכן, מוכנים לתפעול, לא נוצר מצב מביך. כלומר אתם לא צריכים לקרוא ברגע האחרון לאיש מקצוע שיבוא לתקן או להחליף דבר מה, שאינכם מסוגלים. אם למשל אתם יודעים להחליף גופי תאורה, חבל שלא תוכלו לבצע פעולה שכזאת מפני שהסולם נהרס ואיננו יציב. וכאשר אתם מבצעים את המשימות בתחזוקת הבית בעצמכם, אתם חוסכים כסף. 

מה עושים כשלא מצליחים לתחזק לבד

כל שימוש בכלי צריך להתבצע כראוי. כך למשל אחיזה נכונה במסור או צורת התפעול של מקדחה או איזמל. אבל גם תפעול בצורה הכי נכונה שיש, לא הופך את הכלי לחסין מפני כל צרה. כלים נשחקים או מתעקמים כחלק טבעי מכך שהם מבצעים פעולות חוזרות ונשנות, מול חומרים קשים. אם נתקלים במצב שבו כלי כזה או אחר מעוקם, החליד, כבר לא מספיק חד או לא נדלק בכלל (כאשר זהו כלי חשמלי), עדיין אל תשליכו. פנו לגורם שגם מספקת שירותי תיקון. 

כעת, ברורה החשיבות של תחזוקת הכלים השונים. הרוויחו סיפוק, כסף ובטיחות!

 

עם איזה כלי עבודה מדביקים טפטים לקיר?

טפטים הם דרך מצוינת להעניק לחדר מראה חדש לחלוטין. אפשר להדביק טפטים על כל הקירות או לבחור בקיר אחד מרכזי. ניתן להשתמש בטפטים כדי להוסיף נגיעה של זוהר, קצת דרמה או יותר עניין לכל חדר, וכדי שהתוצאה תהיה לטעמכם, עליכם להיות מצוידים בטפט מהמם ובציוד הנחוץ כדי להדביק את הטפט כראוי ולקבל את הגימור הרצוי. 

איזה כלי עבודה צריך כדי להדביק טפטים?

כלי העבדה הנדרשים להדבקת טפטים תלויים בסוג הטפט שבוחרים. יש טפטים שמגיעים עם ערכת הדבקה ויש כאלו שלא. לכן חשוב לשאול מה כולל המחיר כדי להערך בהתאם. באופן כללי, אלו הכלים שעליכם לארגן:

  • סרט מדידה

  • עיפרון

  • סכין או כלי חיתוך 

  • סרגל מתכת

  • דבק טפטים

  • סולם

  • מברשת ו/או רולר

  • דלי מים וספוג

  • עיתונים או ניילון על מנת להגן על הרצפה

כיצד מדביקים את הטפטים?

בין אם בחרתם בהדבקת טפטים לחדרי ילדים ובין אם החלטתם לקשט חלל מרכזי, השלב הראשון הוא פינוי האזור המיועד. פנו רהיטים, תמונות או אביזרים ונקו את הקיר עם ספוג. אם יש פגמים כלשהם בקיר מומלץ לתקן אותם לפני, על מנת שהתוצאה תהיה כמה שיותר טובה ועמידה לאורך זמן. לאחר שהקיר מוכן מורחים עליו דבק (לרוב הדבק מגיע כאבקה שיש למהול במים, פעלו על פי הוראות היצרן) ומדביקים את הטפט. 

את הטפט יש להדביק מלמעלה למטה, כדאי למקם את הטפט בחלקו העליון של הקיר ולהחליק אותו לכיוון מטה. הקפידו להדק את הטפט היטב כדי להימנע מבועות אוויר. את ההידוק מבצעים על ידי החלקת הטפט מלמעלה כלפי מטה. 

בתום ההדבקה יש להבריש את הטפט כדי להבטיח שהוא נאחז היטב בקיר ועל מנת להיפטר מהבועות אם ישנן כאלו. כדי לעשות זאת יש לעבור על הטפט שהודבק עם רולר, מברשת או אפילו מגב ולדחוק את בועות האוויר לקצה הטפט. במידה וישנן בועות עקשניות אפשר לפוצץ אותן באמצעות מחט קטנה ואז להחליק אותן. 

טיפים קטנים להצלחה

הכינו רצועות חתוכות מראש שיתאימו לגובה הקיר והקפידו ליישר אותן בצדדים בעת החיתוך. מספרו את החלק האחורי של כל רצועה, אם העיצוב של הטפט דורש זאת, כך תוכלו לשמור על אחידות. מדדו את רוחב ואורך הרצועה באמצעות סרט מדידה ולאחר מכן מדדו את הקיר בהתאם. סמנו בעיפרון על הקיר את מידות הטפט וציירו קו ישר ואנכי. זה יהיה הסימון שינחה אתכם בעת הדבקת הרצועה הראשונה שלכם.