חיפוש
מיון לפי
סגור
RSS

בלוג

כמה נקודות על מסור יהלום

ישנם 2 סוגים של מסור יהלום: יש את המסור הסטנדרטי בו שמים דיסק ניסור. ישנו סוג נוסף של מסור יהלום, בו שמים שרשרת מפלדה המצופה באבקת יהלום. לפני שמתחילים לנסר את משטח הבטון, קודחים חורים קטנים משטח. נוהל זה חשוב מאוד במיוחד אם רוצים לנסר רק חלק מהקיר. ישנם נהלים וכללים נוספים שחשוב לשמור במהלך ניסור בטון באמצעות מסור יהלום.

בטיחות מעל הכל!

ישנם הנחיות בטיחות חשובות שיש לבדוק ולבצע  לפני השימוש במסור יהלום. על מנת למנוע פגיעות, חשוב מאוד לעבוד בצורה מדויקת. לעולם אין לנסר עם מסור יהלום אשר הלהב שלו לא תקין! חשוב לבדוק את תקינות דיסק המסור לפני התחלת העבודה.

בדקתם האם עוברים צינורות באזור אותו רוצים לנסר?

לא הייתם רוצים שהפועל ינסר את קיר הבטון, ופתאום לגלות שנוסרו חוטי חשמל, או צינורות מים. לכן, חשוב לבדוק קודם האם אין צנרת חיונית בקיר. כמובן, חשוב לבדוק שהקיר המיועד לניסור לא כולל את יסודות הבניין. אותם בדיקות יש לבצע כאשר רוצים לנסר תקרה או רצפה מבטון. לפני כל החלטה על ניסור בטון, מומלץ להביא מהנדס שייתן חוות דעת מקצועית.

האם כל פועל יכול לעבוד עם מסור יהלום?

כיוון שניסור בטון דורש הרבה מומחיות, לא כל פועל רשאי לנסר בטון באמצעות מסור יהלום. יש לעבור קורס הכשרה מיוחד על מנת שיהיה אפשר לנסר בטון. לכן, כאשר אתם מחפשים חברה מקצועית לניסור בטון- וודאו שהם מעסיקים פועלים מקצועיים ומוסמכים. ככל שעובי הבטון אותו יש לנסר הינו גדול יותר, כך על הפועלים להיות מקצועיים יותר.

האם לפועל העובד עם המסור יש ציוד הגנה?

הגיצים היוצאים ממסור היהלום בעת העבודה, יכולים להיות מסוכנים מאוד לגוף האדם. לכן, על הפועל העובד עם המסור- ללבוש את כל ציוד ההגנה הנדרש. עליו לחבוש כובע הגנה מיוחד. בנוסף- עליו לשים כפפות פלדה מיוחדות על ידיו. עליו ללבוש אפוד מגן מיוחד.

מי מפנה את שאריות הבטון שנוסר?

חברות לניסור בטון, משתדלות לפנות את שאריות הבטון לאחר הניסור. לפעמים- חתיכות הבטון המנוסרות יהיו קטנות. אולם לפעמים, חתיכות הבטון יהיו במשקל רב. חברה מקצועית העוסקת בניסור בטון, אינה זורקת את שאריות הבטון, אלא מוכרת לחברות בנייה ושיפוצים. חתיכות אלו יכולות לשמש לצרכים אחרים קבלני שיפוצים. חשוב מאוד לסכם עם החברה שפינוי הבטון מוטל עליה.

 חשוב לבחור אך ורק במקצוענים!

ניסור בטון אינו משחק ילדים! חשוב לבחור אך ורק בחברה שמעסיקה פועלים מנוסים ומוסמכים שעברו הכשרה כיצד לנסר בצורה בטוחה באמצעות מסור יהלום. למשל "יהלומי ניסור בטון". מומלץ לכם לבדוק מיהם הלקוחות של החברה. האם היא עובדת עם חברות בנייה גדולות וידועות? מהם הפרויקטים שביצעה החברה ברחבי הארץ?

איך מתקנים תריסים חשמליים תקועים?

תריס חשמלי הוא אחד מאותם מוצרים שהופכים את החיים שלנו לקלים ומהנים יותר. תריס איכותי מתאפיין באמינות גבוהה ובהתאם גם עמידות, אבל גם כך עם הזמן יש שחיקה מסוימת ובעיקר הוא עלול להיתקע. במצב כזה חשוב מאוד להקפיד על תיקון מקצועי של מומחה מנוסה בתחום.

מה עלול לגרום לתקלה?

השלב הראשון בכל תיקון, כולל של תריסים חשמליים, הוא אבחון מדויק של מהות התקלה. התקלות האפשריות שגורמות לתריס החשמלי להיתקע הן:

 • רצועה קרועה - רצועות איכותיות וחזקות יכולות להחזיק מעמד גם עד 10 שנים, ואפילו בשימוש אינטנסיבי. רצועה מחומר נחות יותר עלולות להיקרע תוך שנתיים-שלוש. בכל מקרה כשהרצועה לא ממלאת את תפקידה, הפתרון הוא מן הסתם החלפתה.

 • שלבים תקועים - מצב שמתאפיין במנח אלכסוני של התריס, או בכך שחלק ממנו נופל אל הכיס שלו. הסיבה לכך היא בדרך כלל השתחררות של בורג או נפילה של הציר של התריס. בכל מקרה חשוב מאוד להימנע מנגיעה בתריס, כדי לא להחמיר את המצב.

 • נתק בין שלבים - השלבים התחתונים בתריס נושאים עליהם משקל כבד למדי, ולכן תקלה יחסית נפוצה שמונעת שימוש רגיל בתריס החשמלי היא נתק בין השלב הראשון לשלב השני. גם בין שלבים אחרים עלול להיווצר נתק, וכשזה המצב הפעולה המתבקשת היא ניתוק השלב הבעייתי והוצאתו מהתריס. במרבית המקרים התריס החשמלי בנוי כך שיש לו עודף מסוים של שלבים, במיוחד על-מנת לאפשר מענה מהיר ויעיל למצבים אלה, כך שאין צורך בהתקנת שלבים חדשים. עוד כדאי לדעת ששלבים שעשויים מאלומיניום מתאפיין בחוסן רב יותר בהשוואה לשלבים מפוליאריתן מוקצף ולכן התקלה הזו תהיה שכיחה פחות. בכל מקרה נדרש כיוון מנוע לאחר תיקון זה.

 • כיוון מנוע - תקלה שהסממן לה הוא עצירה מוקדמת יתר על המידה של פעולת הפתיחה או הסגירה של התריס החשמלי. תיקון תקלה זו פשוט מאוד וכולל למעשה סיבוב של בורג, עם או נגד כיוון השעון. סיבה אחת לצורך בכיוון מנוע היא כאמור נתק בין שלבים, ועוד סיבה אפשרית היא הורדת התריס על חפץ כבד.

מתי אין ברירה אלא להחליף מנוע?

לעומת כל המצבים הנ"ל, שבהם מחיר תיקון תריסים חשמליים הוא יחסית נמוך - עד 300-400 ש"ח בדרך כלל - יש גם תקלות שמחייבות את החלפת המנוע, ובמקרה שכזה המחיר כמובן גבוה יותר.

הגורם העיקרי לצורך במנוע חדש, שמחירו עלול להגיע ל-1,000-1,200 ש"ח ואם יש צורך בעוצמה גבוהה במיוחד (בגלל שהתריס גדול וכבד) אפילו יותר, היא הורדת התריס על חפץ. בהתאם מומלץ כמובן להיזהר, ובהקשר זה כדאי לדעת שישנם תריסים חשמליים עם חיישנים שמזהים נוכחות של עצם כזה או אחר בדרך ומונעים את המשך הפעולה שעלולה להזיק לתריס.

אם אין ברירה אלא להחליף את המנוע, מומלץ לוודא שאתם מקבלים עליו אחריות לפרק זמן משמעותי, ושהמנוע הוא מתוצרת של חברה מוכרת ואיכותית - כך שתוכלו ליהנות גם מהתריס החשמלי וגם מראש שקט באמת למשך שנים רבות.

 

עם איזה כלי עבודה מדביקים טפטים לקיר?

טפטים הם דרך מצוינת להעניק לחדר מראה חדש לחלוטין. אפשר להדביק טפטים על כל הקירות או לבחור בקיר אחד מרכזי. ניתן להשתמש בטפטים כדי להוסיף נגיעה של זוהר, קצת דרמה או יותר עניין לכל חדר, וכדי שהתוצאה תהיה לטעמכם, עליכם להיות מצוידים בטפט מהמם ובציוד הנחוץ כדי להדביק את הטפט כראוי ולקבל את הגימור הרצוי. 

איזה כלי עבודה צריך כדי להדביק טפטים?

הכלים הנדרשים להדבקת טפטים תלויים בסוג הטפט שבוחרים. יש טפטים שמגיעים עם ערכת הדבקה ויש כאלו שלא. לכן חשוב לשאול מה כולל המחיר כדי להערך בהתאם. באופן כללי, אלו הכלים שעליכם לארגן:

 • סרט מדידה

 • עיפרון

 • סכין או כלי חיתוך 

 • סרגל מתכת

 • דבק טפטים

 • סולם

 • מברשת ו/או רולר

 • דלי מים וספוג

 • עיתונים או ניילון על מנת להגן על הרצפה

כיצד מדביקים את הטפטים?

בין אם בחרתם בהדבקת טפטים לחדרי ילדים ובין אם החלטתם לקשט חלל מרכזי, השלב הראשון הוא פינוי האזור המיועד. פנו רהיטים, תמונות או אביזרים ונקו את הקיר עם ספוג. אם יש פגמים כלשהם בקיר מומלץ לתקן אותם לפני, על מנת שהתוצאה תהיה כמה שיותר טובה ועמידה לאורך זמן. לאחר שהקיר מוכן מורחים עליו דבק (לרוב הדבק מגיע כאבקה שיש למהול במים, פעלו על פי הוראות היצרן) ומדביקים את הטפט. 

את הטפט יש להדביק מלמעלה למטה, כדאי למקם את הטפט בחלקו העליון של הקיר ולהחליק אותו לכיוון מטה. הקפידו להדק את הטפט היטב כדי להימנע מבועות אוויר. את ההידוק מבצעים על ידי החלקת הטפט מלמעלה כלפי מטה. 

בתום ההדבקה יש להבריש את הטפט כדי להבטיח שהוא נאחז היטב בקיר ועל מנת להיפטר מהבועות אם ישנן כאלו. כדי לעשות זאת יש לעבור על הטפט שהודבק עם רולר, מברשת או אפילו מגב ולדחוק את בועות האוויר לקצה הטפט. במידה וישנן בועות עקשניות אפשר לפוצץ אותן באמצעות מחט קטנה ואז להחליק אותן. 

טיפים קטנים להצלחה

הכינו רצועות חתוכות מראש שיתאימו לגובה הקיר והקפידו ליישר אותן בצדדים בעת החיתוך. מספרו את החלק האחורי של כל רצועה, אם העיצוב של הטפט דורש זאת, כך תוכלו לשמור על אחידות. מדדו את רוחב ואורך הרצועה באמצעות סרט מדידה ולאחר מכן מדדו את הקיר בהתאם. סמנו בעיפרון על הקיר את מידות הטפט וציירו קו ישר ואנכי. זה יהיה הסימון שינחה אתכם בעת הדבקת הרצועה הראשונה שלכם.

 

איזה ציוד דרוש לצורך פינוי דירות של אגרנים כפייתיים?

אגרנות כפייתית זו הפרעה בלתי נשלטת שגורמת לסובלים ממנה לאגור סוגים שונים של חפצים מסיבות השמורות להם. כתוצאה מכך הבית הופך להיות עמוס ומלא בחפצים שלא תמיד יש בהם צורך. אותה אגרנות גם משפיעה על יחסיו של האגרן עם העולם החיצון ולא פעם גורמת לו לניתוק מחיי היום יום. אחת הדרכים להתמודד עם התופעה היא על ידי טיפול ופינוי החפצים. כמובן שמדובר בתהליך רגיש הדורש עזרה מקצועית הן של אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש והן של מקצוענים בפינוי בתים של אגרנים.

הציוד הנחוץ לפינוי דירתו של אגרן כפייתי

פינוי דירות של אגרנים זו עבודה למומחים וחשוב מאוד שתבצע אותה חברה מקצועית ולה צוות מיומן ורגיש. אך מלבד ההון האנושי, רצוי שלחברה יהיה גם ציוד מתאים כדי לבצע את העבודה ביעילות ולהחזיר את הדירה למסלולה הטבעי כמה שיותר מהר. 

 • סולמות – אם בדירה יש עליית גג, בוידעם או מקומות אחסון פחות נגישים שלא נעשה בהם שימוש יומיומי, סולם יוכל לסייע. בעזרתו אפשר לקבל גישה נוחה יותר ולהגיע אל כל החפצים שיש לפנות.

 • עגלות שינוע והובלה – כדי להוביל את החפצים החוצה או למטה אל המשאית יהיה צורך בעגלות שינוע והובלה. ישנם סוגים שונים של עגלות המיועדות לשינוע, בגדלים שונים ובהתאמה לשימושים שונים. בחרו בהתאם לצרכים שלכם. 

 • ביגוד בטיחותי – המשמעות של ריבוי חפצים היא לא פעם גם המון אבק. העומס אינו מאפשר לנקות כמו שצריך. לכן מומלץ שתהיו מצוידים בלבוש מגן שיהפוך את העבודה ליותר בטיחותית כמו למשל מגני פנים, נשמיות וכפפות.

 • מברשות, מכחולים ורולרים – אחד הדברים המרגשים יותר בפינוי דירות של אגרנים הוא החלק הסופי, שהבית נקי ומסודר. לא פעם החלל ידרוש גם מעט חידוש של צבע ולשם כך תזדקקו למברשות, רולרים ומכחולים. וגם לצבע כמובן. 

 • ארגזים וחומרי אריזה – כשמו כן הוא, תהליך פינוי דירה כולל את פינוי הדירה ומסירת חפצים. ישנם חפצים שיגיעו לפח האשפה, אחרים אפשר למכור ויש חפצים שמיועדים למסירה. כדי לארוז את אלו שממשיכים הלאה צריך ארגזים וחומרי אריזה.  

 • משאיות הובלה – זהו השלב הסופי בו מעמיסים על משאית את כל החפצים שאין בהם יותר צורך ומעבירים אותם ליעד הבא. אם לאתרי פסולת ואם לאלו שיעשו בהם שימוש מחודש. משאיות הובלה יעזרו לכם לשנע ולנייד חפצים ביתר קלות. 

ולסיכום: למרות שזו אולי נראית כמשימה בלתי אפשרית באמצעות החברה הנכונה והציוד המתאים משימה זו תעבור ביעילות ומהירות.

 

איך מתקינים מערכות כיבוי אש במשרדים?

למרות הרצון להיות כמה שיותר אופטימיים ולחשוב שלנו זה לא יקרה, כאשר מקימים מבנה משרדים צריך לחשוב מראש על כל הדברים שיוכלו להשתבש. חשיבה כזאת חשובה כי היא עוזרת להפוך את החלל לכמה שיותר בטיחותי עבור השוהים בו ולמזער את הסיכונים הקיימים. אחד הסיכונים הגדולים שישנם במבני משרדים הוא התקלחות של שריפה. וכדי להקטין אותו ואפילו למנוע כליל, מומלץ וגם נדרש להתקין מערכות כיבוי אש שמותאמות למשרדים. 

ייעוץ מקצועי והתאמה לאופי המבנה

אבל רגע לפני התקנת מערכות כיבוי אש, חשוב מאוד להיפגש עם אנשי המקצוע המתאימים על מנת שיבחנו את המבנה ויתאימו עבורו מערכות כיבוי אש שיספקו את המענה המתאים ביותר. האפיון חשוב כי התאמת המערכות צריכה להיות תלויה בגודל המבנה, באופי שלו ובאופן השימוש, בכמות העובדים, בכל הציוד שהמשרד מכיל, בפתרונות המחשוב והחומרה ועוד. 

עמידה בתקנים וחוקים

ישנם סוגים שונים של מערכות כיבוי אש למשרדים וזה לא מספיק לבחור במערכת מסוימת ולחשוב שאתם מוגנים. החוק מאוד ברור בנושא ומציין במפורש באילו מערכות עליכם להצטייד כדי לשמור על בטיחות מקסימלית. לכן חשוב מאוד לבדוק את הנושא הזה עם הגורמים המתאימים כדי להבטיח שהמבנה יהיה כמה שיותר בטיחותי עבור העובדים ששוהים בו על בסיס קבוע ועבור כל מי שמגיע לביקורים קצרים. 

ציוד וכלי עבודה

התקנת מערכות כיבוי אש במשרדים צריכה להיעשות במקצועיות ועל ידי חברה מתאימה. כמו כן העבודה עצמה מתבצעת באמצעות ציוד וכלי עבודה מתאימים. חשוב מאוד שהמתקינים ילבשו ביגוד וציוד מגן ושיהיו להם את כל כלי העבודה הנדרשים להתקנת מערכות מורכבות מסוג אלו. ככל שכלי העבודה יהיו איכותיים ומותאמים לאופי העבודה כך ההתקנה תהיה מקצועית ובטיחותית יותר, לכן זהו נושא שלא כדאי להקל בו ראש. 

מהלך ההתקנה

ההתקנה של מערכות כיבוי האש מתבצעת בהתאם לדרישות כיבוי האש. המערכת עצמה מתוכננת על ידי מומחים תוך התייחסות לכל הדרישות והמאפיינים הספציפיים של המבנה כמו גודל המערכת הנדרשת, פריסת הספרינקלרים במבנה, הטמפרטורה שבה הספרינקלרים יתיזו מים ועוד. כל זאת בהתאם למידת הסיכון הקיימת במבנה. התכנית של המערכת מוגשת למכון התקנים כדי לקבל אישור ובהינתן אישור ניתן לבצע את ההתקנה באופן אידיאלי. 

התקנת מערכות כיבוי אש צריכה להתבצע על ידי חברה מקצועית ובעלת מוניטין, לאחר אפיון מעמיק, בעזרת ציוד וכלי עבודה מקצועיים ובכפוף לכל התקנים הנדרשים. בדרך זו המערכות יוכלו לספק את המענה המותאם והבטיחותי ביותר. 

 

איזה ציוד דרוש לצורך ניקוי קמינים מסוגים שונים?

יש אנשים שיזמינו חברה מקצועית כדי לתחזק ולנקות את הקמין שלהם בעוד שאחרים יעדיפו לעשות זאת בעצמם. אם אתם נמנים על הזן השני, תזדקקו לציוד וכלים שיעזרו לכם לבצע את העבודה בכמה שיותר קלות ויעילות ותוך כדי שמירה על הבטיחות שלכם.

 • מברשת ניקוי

 • כיסוי לרצפה ו/או לריהוט

 • סרט הדבקה

 • כפפות

 • מסכה נגד אבק

 • משקפי מגן

 • פנס

 • את חפירה 

 • מטאטא

 • כלים וציוד לעבודה בגובה וסולם – הציוד לעבודה בגובה והסולם ישמשו אתכם אם ברצונכם לנקות את הקמין מלמעלה למטה, מכיוון הארובה לקמין עצמו. 

ניקוי הארובה

לכל הקמינים יש ארובה שמנתבת את העשן אל מחוץ לבית. לכן ניקוי הארובה הוא חלק בלתי נפרד מהעניין. ישנן כל מיני שיטות לניקוי הארובה, ביניהן שיטות שידרשו מכם לעלות על הגג ולנקות מלמעלה. לאחר הניקיון השתמשו בפנס כדי לראות אם הארובה נקייה לכל אורך הדרך. ברגע שהארובה נקייה לחלוטין תוכלו לעבור לנקות את הקמין עצמו ואת כל הפיח האבק והלכלוך בתחתית האח ומסביב לו. 

מדוע להקפיד על ניקיון הקמין?

ניקיון קמינים זו משימה מורכבת ומאתגרת כי לא פעם מדובר בלכלוך שמעט קשה להסיר. יחד עם זאת הניקיון מאוד חשוב, מכיוון שללא ניקיון ותחזוקה מתאימים קיים סיכון שתתלקח אש גדולה יותר תוך שניות ספורות, ולא תמיד יהיה קל להשתלט עליה כשהיא כבר גדולה. ניקיון תדיר יכול למנוע את כל זאת ולשמור על האח כמקור חימום נעים ובטיחותי להפליא. 

החשיבות של ציוד מגן

מעבר לציוד שמשמש אתכם לניקוי קמינים כדאי ומומלץ להצטייד גם בציוד שיגן עליכם מהאבק, הפיח והלכלוך. כמו כן חשוב מאוד להקפיד על הבטיחות לכל אורך עבודת התחזוקה והניקיון. כאשר אתם מנקים את הארובה מהגג או באמצעות סולם עליכם לוודא שאתם משתמשים בציוד מגן ועובדים עם ציוד המתאים לעבודה לגובה. קחו בחשבון שעבודה בגובה עלולה להיות מסוכנת ובמקרה של נפילה, יכולה גם ממש לסכן חיים. 

מעבר לכך עליכם להקפיד להרכיב משקפי מגן, כפפות ומסכת פנים כאשר אתם מנקים את הקמין. פיח, שכן לכלוך ואבק עלולים להשפיע על מערכת הנשימה שלכם ולגרום לגירוי בעיניים. 

לסיכום ניקיון הקמין באופן שגרתי ובתדירות הנדרשת מאוד חשוב. כמובן שאם אינכם מרגישים בנוח עם עבודות הניקיון והתחזוקה תוכלו להזמין חברה מקצועית שתבצע את העבודה. אם אתם מבצעים את הניקיון בעצמכם, הקפידו לרכוש את כל הציוד הנדרש בהתאם.

מהם כלי העבודה הדרושים לטיפוח הגינה?

כדי לשמור על הגינה שלכם יפה ומטופחת תזדקקו לכלי גינון. ובכל זאת, אינכם זקוקים לכל כלי הגינון שיש בנמצא. אם תישארו ממוקדים תוכלו לחסוך המון מקום במחסן, ליהנות מהכלים הכי איכותיים ושימושיים שהתקציב שלכם מאפשר לקנות ולהפיק את המרב מההשקעה שלכם. 

כפפות

גינון זהו תחביב נפלא ומאוד מרגיע. אולם ללא זוג כפפות מתאימות הוא יכול להפוך למטרד קוצני של ממש. הכפפות שתבחרו יכולות לשמש אתכם בדרכים שונות ומרובות, החל בפיזור קומפוסט ועד לגיזום שיחים ועצים. חשוב שהכפפות יהיו עמידות אך לא מגושמות מדי, כך שניתן יהיה לבצע בעזרתן גם עבודות עדינות, כדאי שהבדים יהיו נושמים ועמידים במים ויגנו על כפות הידיים מפני שריטות.

מזמרה

כאשר מפזרים קומפוסט על הצמחים בגינה, הם גדלים הרבה יותר מהר. מזמרה ידנית עוזרת לכם לשלוט בקצב הגדילה של הצמחים בגינה שלכם ולמזער את הפגיעה בהם עד כמה שאפשר. מומלץ לקנות מזמרה איכותית שמתאימה לייעוד שלה. כמו כן כדאי לבחור בדגם איכותי שיבצע חיתוך חלק ומהיר, יקל על הלחץ ויהיה נוח לאחיזה ושימוש.

מסור לגיזום ענפים

עצים בגינה גם דורשים גיזום אחת לתקופה, הן עבור עיצוב העץ והן עבור בטיחות מקסימלית ומניעת שבירה של ענפים. מסור לגיזום ענפים טלסקופי יעשה את העבודה, במיוחד כאשר מדובר במסור של חברה איכותית. באמצעות מסור גיזום טלסקופי ניתן להגיע לענפים גבוהים שהגישה אליהם מעט יותר מאתגרת. תוכלו אפילו לגזום עצים מהקרקע, ללא סולם או מנופים. 

מגרפה 

כאשר עלים נושרים או שישנה פסולת בגינה, המגרפה שלכם תהיה שם כדי להעלים את כל הלכלוכים. מגרפות מגיעות במגוון גדול של סגנונות וגדלים והן פשוט עושות את העבודה. בעזרתן ניתן לערום עלים, אפשר לפזר קומפוסט בגינה טוב יותר ואפשר להזיז את האדמה ולשמור על הגינה כמה שיותר מטופחת ויפה. 

את חפירה

את חפירה הוא אחד הכלים היותר שימושיים בגינה. בעזרתו תוכלו לבצע המון עבודות בגינה: לחפור בורות, להעביר תלוליות עפר קטנות ממקום למקום, להכין גומחות לשתילים חדשים, לחפור תעלות כדי להסתיר את צנרת ההשקיה ועוד. כאשר אתם בוחרים את חפירה שימו לב שהידית נוחה לכם לאחיזה והתאימו את החלק התחתון לסוג האדמה ולאופי העבודה. 

ישנם עוד המון כלי עבודה שיכולים להיות מאוד שימושיים עבורכם למטרת טיפוח הגינה. התחילו עם הכלים הבסיסיים, שימו לב מה נחוץ לכם ומה יקל עליכם בעתיד ותתחדשו בהתאם בהמשך. בינתיים, עבודה נעימה!

 

מהם כלי העבודה הדרושים לאחזקת בנייני מגורים?

מדינת ישראל צומחת לגובה, וקו הרקיע מתמלא בעוד ועוד מגדלי משרדים, רבי קומות שמשמשים למגורים ובעיקר מבנים שמחייבים תחזוקה מוקפדת. ברוב המקומות האלה האחריות על אחזקת המבנה עברה מוועד הבית הישן והחביב, אבל הכמובן לא מקצועי, לידי חברות שזוהי המומחיות שלהן. תחזוקה נכונה מחייבת קודם כל ניסיון רב, ודגש מהותי שני הוא כלי עבודה מתאימים.

כלים לעבודות אינסטלציה

אחד מתחומי האחריות של מומחים לאחזקת מבנים בתל אביב הוא טיפול בבעיות אינסטלציה. בהתאם, זוהי גם הקטגוריה הראשונה של הציוד הדרוש, והיא כוללת בין השאר חותכי צינורות ברזל, חותכי צינורות נחושת, חותך לגיבריט ופלסטיק (גיבריט, אגב, היא הצנרת שמיועדת לפינוי מי שופכין ודלוחין ולכן היא חייבת להיות חזקה במיוחד - במרבית המקרים היא עשויה מיציקה של פוליאתילן קשיח), מפתחות צינורות בשלל גדלים, מכונת הברגה ייעודית, מכשירי לחיצה ובחלק מהמקרים גם מצלמה תרמית משוכללת לאיתור נזילות.

בנוסף לכלים הכבדים יש צורך גם בציוד לכאורה פשוט יותר, אבל גם כך כזה שחייב להיות איכותי: אזיקונים, ברגים, אומים, מאריכים לבוקסות, מברגים ועוד.

כלים לתחזוקת מערכת החשמל

עוד שירות שמספקת חברת אחזקת מבנים הוא טיפול בתקלות חשמל וכן בדיקות תקופתיות רלוונטיות של מערכת חיונית זו.

לצורך תחזוקת מערכת החשמל נדרשים באופן טבעי כלים ייעודיים: קוצץ מצח, מברגים בגדלים שונים, טסטרים, פרובים, וסת עוצמה, חותכי תוכי, לוחצי נעלי כבל, לופ טסטר דיגיטלי ויש כמובן עוד. כדי להבטיח את שלומם של העושים במלאכה מומלץ להצטייד בכפפות מבודדות.  

מקדחה

מקדחה היא כלי העבודה הבסיסי גם לחובבנים שמבצעים פה ושם תיקונים ביתיים קטנים וגם למקצוענים בכל התחומים. חשוב מאוד להקדיש תשומת לב לבחירת המקדחה האופטימלית בהתאם לצורך. הפרמטרים העיקריים הם ההספק של המקדחה (1000 וואט ומעלה), המתח החשמלי שלה (מקדחות 18 וולט הן בעלות עוצמה של ממש), קוטר הקידוח המרבי האפשרי, קיומה של אופציית רטט (שמייצרת תנועה של פטיש בנוסף לקדיחה ומבטיחה התגברות גם על מכשולים קשיחים) וגם למומנט יש חלק ביכולת של הכלי למלא את תפקידו בכל מקום ובכל מצב.

כלי גינון

בחלק גדול מהמקרים, מומחים לאחזקת מבנים בתל אביב מקדישים זמן ותשומת לב גם לגינה - שכן בעיר המובילה בישראל מבחינות רבות יש העדפה מובהקת לאסתטיקה וטיפוח לצד החלק הפרקטי של החיים.

כלי הגינון הבסיסיים הם מסורים ומזמרות. המזמרות נחלקות ל-2 סוגים עיקריים - Bypass וסדן. מזמרות מהקבוצה הראשונה מתאימות למשל לגיזום של צמחי תבלין ובאופן כללי צמחים עדינים יחסית. מזמרות מהקבוצה השנייה מיועדות לחיתוך של ענפים קשיחים יותר כשרוצים להקנות לשיח או לעץ מראה מרשים במיוחד.

מסורים לגיזום עצים הם מסורי שרשרת. כשאין צורך לכרות עצים, הבחירה הנכונה ביותר היא מסור חשמלי, כשאורך הלהב נקבע בהתאם לקוטר הענף שאותו רוצים לגזום. חשוב מאוד להקפיד לבחור כלי עבודה של חברות רציניות כדי לעבוד איתם בראש שקט באמת ולמשך שנים רבות מאוד.

 

כלי עבודה שהם חובה בארגז כלים של מנעולן מקצועי

מקצוע המנעולן הוא מקצוע מצוין, שמאפשר עבודה בשעות גמישות, כולל משרה נוספת. להבדיל מכלים ייעודיים, כלי העבודה הבאים הם כלים כלליים, שחובה שיהיו  גם הם בארגז הכלים.

באופן כללי, ארגז הכלים של מנעולנים רבים, כגון מנעולנים מקצועיים בערים כמו רמת גן, כולל שני סוגים של כלים: כלים ייעודיים למקצוע, שמיועדים לפתיחה של מנעולים, אחיזה והתקנה שלהם (באמפרים, חולצי אפציר ודומים להם), וכלי עבודה כלליים יותר.

הכלים הבאים הם אותם כלי עבודה כלליים, שכל מנעולן צריך בארגז הכלים שלו, בין אם הוא ותיק במקצוע ובין אם הוא רק בתחילת הדרך. קנו כלים באיכות טובה, שישמשו אתכם למשך שנים.

מברגה חשמלית

מברגה טובה, בעלת סוללה עוצמתית, תשרת היטב כל מנעולן: היא תקל על החלפת צילינדרים ופתיחת ברגים בכלל, ותקצר זמני עבודה בצורה משמעותית. 

מקדחה או פטישון

תסייע בעיקר בפריצת דלתות במצבים בהם אי אפשר לעבוד בצורה עדינה יותר: מצבים שבהם הצילינדר מעוקם או שיש מפתח שתקוע בתוכו בצורה שלא ניתנת לחילוץ, וכו'. 

רצוי מאוד להחזיק כלי איכותי, בעל יכולת קדיחה גם בפלדה איכותית, כולל מנעולי כספת. 

לום

להרמה ושחרור של דלתות במקרה של צירים שבורים, דלתות או שערים מעוקמים וכו'. השימוש בלום מאפשר תגובה מהירה יחסית, כאשר יש מישהו תקוע בבית, במצב חרום. 

סט מברגים ובוקסות

תמיד טוב שיש, במגוון גדול של צורות וגדלים: מברגים שטוחים ומברגי פיליפס (צלב) הם הנפוצים ביותר אבל כדאי שיהיה מברגים בצורת כוכב וצורות מיוחדות אחרות, פחות סטנדרטיות.

בוקסות משמשות לפתיחת אומים בגדלים שונים ויכולות לסייע בשחרור מכסים ופתחים. כדאי שאלה - וגם המברגים - יהיו מבוססות על ראצ'ט.

חובה שיהיה סט טוב - ורצוי אפילו מפתחות נפרדים - לבורגי אלן. ברגים אלה נפוצים מאוד בגדלים שונים, מקטנים מאוד ועד ברגים בגודל של 10 מ"מ. 

פטישים

פטיש קל ופטיש כבד יותר (100 - 150 גרם ו- 500 גרם) וכן פטיש ניילון או גומי. שני הסוגים משמשים במגוון פעולות, כולל למשל שחרור של צילינדר סרבן, שנשאר תקוע במנגנון הנעילה גם אחרי שחרור הבורג שתופס אותו. 

פנס ראש

חובה לכל איש מקצוע, ובוודאי למנעולן, שלא יודע באילו שעות ייקרא לסייע ובאילו תנאים. מתאים מאוד לעבודה במקומות צרים ובתנאים של הפסקת חשמל, למשל.

פליירים מסוגים שונים

 • פלייר בסיסי - אף רגיל, לא עבה מדי - למשיכת צילינדרים ועבודות כלליות אחרות.

 • שפיץ פלייר - למשיכת מפתחות תקועים בצילינדרים ואחיזה במקומות צרים ונגישים פחות.

 • פלייר פטנט - ג'פקה: תמיד שימושי, במיוחד לאחיזה ו'קונטרה' של ברגים וגופים שונים שצריכים שחרור בכח. 

 • פלייר קפיצים - חיצוני או פנימי, מכופף וישר. אפשר גם סט של פליירים או מתאמים בגדלים שונים. 

 • קטרים - לפחות אחד ישר ואחד צד. אם אתם מתכוונים לעבוד הרבה עם מנעולים חשמליים או לתת שרות גם למנעולי 'בית חכם', כדאי שיהיה סט שמתאים לאלקטרוניקה, באופן כללי. 

מעבר לכלים אלה, תמיד טוב שיש סכין יפני, משקפי מגן, כפפות וכו', וארגז כלים שנח לאחסן בו הכול. 

 

משפצים את הדירה? חומרי בניין איכותיים יבטיחו לכם שיפוץ איכותי, מרשים ונדיר

צאו למסע השיפוץ בהתלהבות

 החלטתם לשפץ את הדירה? להתחדש בתקופה מלבלבת חדשה כשרהיטים חדשים מקיפים אתכם, כשקירות נשברים בשביל להרחיב את החדר? שיפוץ דירה זה חוויה מדהימה כי היא מכניסה אתכם לטראנס של עיסוק חדש ומרגש, וכמו כל ישראלי ממוצע, מי לא ירצה להתרגש אם יש לו הזדמנות לכך?

אחרי שהבנתם את הפואנטה הגיע הזמן להתפקס על עניין השיפוץ ולצאת לדרך מאורגנת ומתוכננת היטב. תתחילו מקביעת יעדים. מה אתם רוצים לשפץ? כמה אתם מוכנים להשקיע מבחינה כספית? האם השיפוץ מאסיבי או קטן? האם דרוש איש מקצוע או שתוכלו לשפץ בכוחות עצמכם בלבד? ענו על השאלות ובשלב הבא בחרו את חומרי הבניין. אם אתם משפצים בעצמכם, אין לכם מנוס אלא לגלות עניין ולחקור את איכות המוצרים שמוצעים בשוק, את מחירם ואת הצורך שלכם בהם בעבודת השיפוץ שלכם.

נשמע מסובך? האמת שלא כל כך. המשיכו לקרוא ובדקו מה באמת צריך כדי להפוך את פנינת הבית שלכם לפנינה נוצצת, חדשנית ומאירת פנים. אם אתם בוחרים בקבלן שיפוצים או בכל שיפוצניק מן המניין, הוא ירכוש חומרי בניין עבורכם ולא תצטרכו להתעסק בכך, אבל מוטב שתכירו לפחות על קצה המזלג קצת מן החומרים שמוצעים בשוק ופופולריים לכל שיפוץ. 

 

איכות ועמידות חומרי בניין

לפני הכל, בחרו רק חומרי בניין בעלי תו תקן ישראלי, בין לאומי. רק חומר שעבר בדיקות עמידות, חוזק ואיכות יכול לשמש חומר בניין איכותי. שיפוץ ובנייה הם דבר בטיחותי, לכן חשוב להשקיע בחומרי בניין איכותיים. אל תשחקו עם העניין. לכו לפי החוקים היבשים – חומרי בניין שעברו בדיקות מחמירות ונמצאו אמינות לשימוש הם חומרי הבניין שאתם צריכים לגלות בהם עניין. את כל השאר – שחררו לחופשי. 

 

מי יעזור לכם בשיפוץ?

גם אם החלטתם לרכוש בעצמכם חומרי בניין, התייעצו עם אנשי מקצוע. יש תחומים רבים שלא יהיו מובנים לכם, לכן חשוב להקשיב למי שמתעסק בחומרי בניין בשטח. ייעוץ לא עולה כסף, הוא רק חוסך לכם כסף בהמשך. אנשי מקצוע מתאימים יכולים להיות שיפוצניקים, מהנדסי בניין, אדריכלים וקבלנים. ככל שתבחרו חומרי בניין איכותיים ועמידים כך תבטיחו לעצמכם שיפוץ עמיד לאורך שנים. 


חומרי בניין פופולריים

חומרי בניין פופולריים שתצטרכו בכל שיפוץ הם מברגים, דיבלים, ארגז כלי עבודה שיש בו מקדחה, ברגים, פטיש וכל מה שמתלווה לכך, דלתות פנים אם אתם משפצים חדרים, רובה וקרמיקה לריצוף הרצפה בחדרי הבית, בסלון ובמקלחת כדי שיהיה לכם נעים להתקלח על משטח מצוחצח, צבעים לצביעת משטחים, קירות ורהיטים, צבעי מים, צבעי שמן, חומרי אינסטלציה, אסלות, ברזים, תקרות אקוסטיות, לוחות גבס לבנייה קלה ולבניית מחיצות, סולמות, מוצרי ניקיון וגינון וכל המתלווה לכך.